Schaatsen Sportnieuws

Schaatsen: Uitslagen en eindstanden wereldbeker

Kjeld Nuis, schaatsen, wk sprint, isu world cup





Nuis en De Kong winnen wereldbeker

MINSK – Het langebaan schaatsseizoen zit er op. Afgelopen weekend werden in het Wit Russische Minsk de wereldbekerfinale wedstrijden gereden. Hier onder vind je alle uitslagen van afgelopen weekend. Kjeld Nuis (1.000 meter) en Antoinette de Jong (3.000 en 5.000 meter) wonnen de wereldbeker.

Uitslagen en eindstanden wereldbekerfinale

1e 500 meter vrouwen
1. Karolina Erbanova (Tsj) – 38,28
2. Vanessa Herzog (Oos) – 38,29
3. Angelina Golikova (Rus) – 38,40
5. Letitia de Jong – 38,76

1000 meter vrouwen
1. Marrit Leenstra – 1.15,82
2. Hege Bökko (Noo) – 1.16,03
3. Yekatatina Shikhova (Rus) – 1.16,73
8. Letitia de Jong – 1.17,98
11. Lotte van Beek – 1.18,31

3000 meter vrouwen
1. Antoinette de Jong – 4.08,85
2. Marina Zueva (WRu) – 4.11,63
3. Ivanie Blondin (Can) – 4.11,77
4. Irene Schouten – 4.12,48
6. Melissa Wijfje – 4.15,84

Ploegachtervolging vrouwen
1. Japan – 3.00,18
2. Nederland (Van Beek, Leenstra, Wijfje) – 3.05,21
3. Duitsland – 3.08,56




2e 500 meter vrouwen
1. Angelina Golikova (Rus) – 38,08
2. Vanessa Herzog (Oos) – 38,11
3. Olga Fatkulina (Rus) – 38,20
7. Letitia de Jong – 39,19

1500 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) – 1.56,36
2. Marrit Leenstra – 1.57,23
3. Lotte van Beek – 1.57,98
5. Antoinette de Jong – 1.58,68

Teamsprint vrouwen
1. Rusland – 1.28,24
2. Nederland – 1.28,57
3. Noorwegen – 1.28,65

Massastart vrouwen
1. Ayano Sato (Jap)
2. Ivanie Blondin (Can)
3. Francesca Lollobrigida (Ita)
9. Irene Schouten

Lees nu ook:  Livestream: AZ - Ajax

Klassementen
Eindstand 1000 meter vrouwen
1. Yekatarina Shikhova (Rus) – 444 punten
2. Marrit Leenstra – 420 punten
3. Hege Bökko (Noo) 393 punten

Eindstand 3000 en 5000 meter vrouwen
1. Antoinette de Jong – 445 punten
2. Ivanie Blondin (Can) – 439 punten
3. Natalia Voronina (Rus) – 391 punten

Eindstand ploegachtervolging vrouwen
1. Japan – 450 punten
2. Duitsland – 299 punten
3. Nederland – 280 punten




Eindstand 500 meter vrouwen
1. Vanessa Herzog (Oos) – 795 punten
2. Karolina Erbanova (Tsj) – 786 punten
3. Angelina Golikova (Rus) – 709 punten

Eindstand 1000 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) – 550 punten
2. Marrit Leenstra – 390 punten
3. Yekaterina Shikhova (Rus) – 281 punten

Eindstand teamsprint vrouwen
1. Rusland – 350 punten
2. Noorwegen – 344 punten
3. Nederland – 230 punten

Eindstand massastart vrouwen
1. Francesca Lollobrigida (Ita)
2. Ayano Sato (Jap)
3. Ivanie Blondin (Can)

Uitslagen mannen

1e 500 meter mannen
1. Hein Otterspeer – 35,06
2. Jan Smeekens – 35,07
3. Ronald Mulder – 35,08
5. Kai Verbij – 35,15
6. Dai Dai Ntab – 35,23

1000 meter mannen
1. Kjeld Nuis – 1.09,23
2. Kai Verbij – 1.09,40
3. Havard Lorentzen (Noo) – 1.09,45
5. Thomas Krol – 1.09,69
11. Pim Schipper – 1.11,09




5000 meter mannen
1. Sverre Lunde Pedersen (Noo) – 6.22,15
2. Alexander Rumyantsev (Rus) – 6.23,81
3. Marcel Bosker – 6.24,12
9. Erik Jan Kooiman – 6.32,91

Ploegachtervolging mannen
1. Noorwegen – 3.43,88
2. Italië – 3.49,15
3. Japan – 3.51,84

Lees nu ook:  Marathon in Noordlaren vrijdagmorgen om 10.00 uur

2e 500 meter mannen
1. Jan Smeekens – 34,83
2. Dai Dai Ntab – 34,94
3. Hein Otterspeer – 34,97
4. Havard Lorentzen (Noo) – 35,01
6. Kai Verbij – 35,04
8. Ronald Mulder – 35,10

1500 meter mannen
1. Sverre Lunde Pedersen (Noo) – 1.45,47
2. Denis Yuskov (Rus) – 1.45,64
3. Allan Dahl Johansson (Noo) – 1.45,99
4. Thomas Krol – 1.46,38
8. Marcel Bosker – 1.48,75

Teamsprint mannen
1. Noorwegen – 1.20,89
2. Polen – 1.22,11
3. Rusland – 1.22,54

Massastart mannen
1. Simon Schouten
2. Shota Nakamura (Jap)
3. Danila Semerikov (Rus)




Klassementen
Eindstand 1000 meter mannen
1. Kjeld Nuis – 530 punten
2. Havard Lorentzen (Noo) – 516 punten
3. Kai Verbij – 440 punten

Eindstand 5000 en 10.000 meter mannen
1. Ted-Jan Bloemen (Can) – 486 punten
2. Sverre Lunde Pedersen (Noo) – 445 punten
3. Sven Kramer – 300 punten

Eindstand ploegachtervolging mannen
1. Noorwegen – 345 punten
2. Italië – 305 punten
3. Japan – 284 punten
7. Nederland – 150 punten

Eindstand 500 meter mannen
1. Havard Lorentzen (Noo) – 716 punten
2. Hein Otterspeer – 568 punten
3. Ronald Mulder – 556 punten

Eindstand 1500 meter mannen
1. Denis Yuskov (Rus) – 520 punten
2. Sverre Lunde Pedersen (Noo) – 385 punten
3. Thomas Krol – 320 punten

Eindstand teamsprint mannen
1. Canada – 300 punten
2. Noorwegen – 220 punten
3. Rusland – 210 punten

Eindstand massastart mannen
1. Bart Swings (Bel) – 234 punten
2. Andrea Giovannini (Ita) – 226 punten
3. Seung-Hoon Lee (ZKo) – 218 punten

Lees nu ook:  Boy Westerhof verliest finale in Napels