Mike Teunissen heeft vrijdag op imposante wijze de koninginnenrit van de Renewi Tour gewonnen. De Nederlander kwam in de beladen derde etappe na een late demarrage solo over de finish in het Belgische Geraardsbergen.
In de finale van de koninginnenrit gingen Lotto Dstny-renners Arnaud De Lie en Florian Vermeersch vol in de aanval, maar zonder succes. Op 5 kilometer van de streep plaatste Marc Hirschi een versnelling, waarop de twee Belgen moesten passen.
Hirschi reed vervolgens in een groepje met Teunissen naar de finish in Geraardsbergen. De Nederlander plaatste met een ruime kilometer te gaan de versnelling, waarop zijn medevluchters geen antwoord hadden. Teunissen geeft zichzelf daarmee een mooi verjaardagscadeau: de renner van Intermarché-Circus-Wanty is vrijdag 31 jaar geworden.