Deze Nederlandse sporters en teams doen mee in Tokio

Deze Nederlandse sporters en teams doen mee in Tokio

Powered by WP Bannerize

Deze sporters doen mee aan de Olympische Spelen in Tokio

Op 21 juli beginnen de Olympische Spelen. Nog niet officieel, maar wel voor het Nederlands vrouwen elftal voetbal team. De opening van de Zomerspelen is op 23 juli. De volgende Nederlandse sporters en teams gaan we in actie zien in Tokio.

Atletiek
Femke Bol (400 meter horden)
Nadine Broersen (zevenkamp)
Lisanne de Witte (400 meter)
Andrea Deelstra (marathon)
Sifan Hassan (1.500 meter, 5.000 meter en 10.000 meter)
Jill Holterman (marathon)
Lieke Klaver (400 meter)
Susan Krumins (10.000 meter)
Emma Oosterwegel (zevenkamp)
Jamile Samuel (100 en 200 meter)
Jessica Schilder (kogelstoten)
Dafne Schippers (100 en 200 meter)
Zoë Sedney (100 meter horden)
Irene van der Reijken (steeplechase)
Diane van Es (5.000 meter)
Marije van Hunenstijn (100 meter)
Jorinde van Klinken (discuswerpen)
Anouk Vetter (zevenkamp)
Nadine Visser (100 meter horden)

Liemarvin Bonevacia (400 meter)
Taymir Burnet (200 meter)
Khalid Choukoud (marathon)
Jochem Dobber (400 meter)
Rutger Koppelaar (polsstokhoogspringen)
Abdi Nageeye (marathon)
Nick Smidt (400 meter horden)
Bart van Nunen (marathon)
Tony van Diepen (800 meter)
Menno Vloon (polsstokhoogspringen)

4×100 meter (vrouwen)
4×400 meter (vrouwen)
4×100 meter (mannen)
4×400 meter (mannen)
4×400 meter gemengd

Badminton
Mark Caljouw (enkelspel)
Selena Piek (dubbelspel en gemengd dubbelspel)
Cheryl Seinen (dubbelspel)
Robin Tabeling (gemengd dubbelspel)

3×3 basketbal
Mannen

Beachvolleybal
Madelein Meppelink en Sanne Keizer
Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen
Katja Stam en Raïsa Schoon

BMX
Niek Kimmann
Judy Baauw
Twan van Gendt
Joris Harmsen
Laura Smulders
Merel Smulders

Boksen
Enrico Lacruz (tot 63 kilogram)
Nouchka Fontijn (tot 75 kilogram)

Boogschieten
Mannen, team en individueel (recurve)
Vrouwen, individueel (recurve)
Mixed team (recurve)

Gewichtheffen
Enzo Kuworge (boven 109 kilogram)

Golf
Anne van Dam

Handbal
Vrouwenploeg

Hockey
Vrouwenploeg
Mannenploeg

Judo
Sanne Verhagen (-57 kg)
Tornike Tsjakadoea (-60 kg)
Juul Franssen (-63 kg)
Sanne van Dijke (-70 kg)
Guusje Steenhuis (-78 kg)
Tessie Savelkouls (+78 kg)
Frank de Wit (-81 kg)
Noël van ’t End (-90 kg)
Michael Korrel (-100 kg)
Henk Grol (+100 kg)

Kano Slalom
Martina Wegman (kajak)

Mountainbike
Mathieu van der Poel
Milan Vader
Anne Tauber
Anne Terpstra

Powered by WP Bannerize

Openwaterzwemmen
Sharon van Rouwendaal (10 kilometer)
Ferry Weertman (10 kilometer)

Paardensport
Dressuur (team en individueel)
Springen (team en individueel)
Eventing (individueel)

Roeien
Vrouwen
Dubbelvier
Lichte dubbeltwee (Ilse Paulis en Marieke Keijser)
Vier-zonder (Veronique Meester, Ymkje Clevering, Karolien Florijn en Ellen Hogerwerf)
Vrouwen dubbeltwee (Lisa Scheenaard en Roos de Jong)

Mannen
Skiff (Amos Keijser)
Dubbeltwee (Melvin Twellaar en Stef Broenink)
Vier-zonder (Boudewijn Röell, Jan van der Bij, Nelson Ritsema, Sander de Graaf)
Dubbelvier (Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers, Tone Wieten)
Holland Acht
Twee-zonder (Niki van Sprang en Guillaume Krommenhoek)

Schermen
Bas Verwijlen

Schoonspringen
Celine van Duijn (10-metertoren)
Inge Jansen (3-meterplank)

Skateboarden
Candy Jacobs
Keet Oldenbeuving
Roos Zwetsloot

Taekwondo
Reshmie Oogink (+67 kg)

Tafeltennis
Britt Eerland

Tennis
Kiki Bertens (enkelspel en dubbelspel)
Demi Schuurs (dubbelspel met Bertens)
Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer (dubbelspel)
Robin Haase en Matwé Middelkoop (dubbelspel)

Triatlon
Rachel Klamer
Maya Kingma

Turnen
Vrouwenploeg (landenwedstrijd): Sanne Wevers, Lieke Wevers, Vera van Pol, Eythora Thorsdottir
Bart Deurloo (meerkamp)
Epke Zonderland (rekstok)

Voetbal
Vrouwenploeg

Waterpolo
Vrouwenploeg

Wielrennen baan
Teamsprint (mannen en vrouwen)
Sprint (mannen en vrouwen)
Keirin (mannen en vrouwen)
Madison (mannen en vrouwen)
Omnium (mannen en vrouwen)

Wielrennen weg
Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten, Demi Vollering, Marianne Vos (wegwedstrijd vrouwen)
Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten (tijdrit vrouwen)
Tom Dumoulin, Bauke Mollema, Wilco Kelderman, Dylan van Baarle, Yoeri Havik (wegwedstrijd mannen)
Tom Dumoulin (tijdrit mannen)

Windsurfen
Lilian de Geus (RS:X)
Kiran Badloe (RS:X)

Zeilen
Marit Bouwmeester (Laser Radial)
Nicholas Heiner (Finn)
Afrodite Zegers/Lobke Berkhout (470)
Pim van Vugt/Bart Lambriex (49er)
Annemiek Bekkering & Annette Duetz (49erFX)

Zwemmen
Femke Heemskerk (50 en 100 meter vrije slag)
Ranomi Kromowidjojo (50 en 100 meter vrije slag)
Kira Toussaint (100 en 200 meter rugslag)
Sharon van Rouwendaal (200 meter rugslag)
Arno Kamminga (100 en 200 meter schoolslag)
Nyls Korstanje (100 meter vlinderslag)
Jesse Puts (50 meter vrije slag)
Thom de Boer (50 meter vrije slag)
Arjan Knipping (400 meter wisselslag)
Maaike de Waard (100 meter rugslag)
Tes Schouten (100 meter schoolslag)
Noortje en Bregje de Brouwer (synchroonzwemmen)
Estafetteploeg vrouwen op 4×100 meter
Estafetteploeg gemengd op 4×100 meter wisselslag
Estafetteploeg vrouwen 4×100 meter wisselslag

Geef reactie

Laat reactie achter